Yaz Hobileri - Taş Boyama

Yaz Hobileri - Taş Boyama

Sema Aksu Meydancı / 21.06.2018


Yaz aylarında deniz-kum-güneş üçlüsüne eşlik eden, okunsa da okunmasa da valizlere, plaj çantalarına atılıverilen kitaplar, 'boş vakitleri geçirmek' için ilk akla gelen dinlencelerin başında gelir. Yıl boyu iş yoğunluğu ve koşturmacalardan fırsat yaratmakta zorlananlar için tatiller kitap okumak için kesinlikle biçilmiş kaftandır, biliyoruz. Ancak dinlence denildiğinde özellikle son on yıldır çok ilgi gösterdiğimiz hobiler de, dinlenirken huzur bulmanıza yardımcı olabilecek etkinliklerdendir.

 

Örgüden, minyatüre, ahşap boyamadan, dikişe sayıları her gün artan hobi alanlarının en sevdiklerimden birini, 'Taş Boyama'yı listenin başına yerleştirmek istiyorum.

Done! ;-) #birthdayparty #gift #birthdaygiftpocket #handpaintedstones #stone #birthday #party #9 #barış #doodle #sketching #painting #paint #colors #trend #instaart #art #barbaleatherworks #barbaleatherstudio #leatherbag #bag #handmade #handcrafted #draw #drawing #mandala #zen #meditation #etsyseller #doğumgünühediyesi


Bu konuda bana en çok sorulan soruları da bu yazıda yanıtlamaya çalışacağım.

 

Şüphesiz en çok sorulan soru şu; "Ne tür bir boya kullanıyorsun?"


Keyifli akşamlar... 😊🌺🌸🌼 #stonepainting #mandala #mandaladoodle #paintedstones #paintedrocks #painting #sketching #sketchbook #drawing #drawingart #flowers #taşboyama #hastaneodasi #hospitaldays #hastanegünleri #lösemitedaviedilebilirbirhastalıktır #leukemia #kemoterapi #chemotherapy #keeppossitive @arts_help
Aslında istediğiniz boyayı kullanabilirsiniz. Akrilik, marker, yağlı boya, guaj, hatta suluboya, pastel boya bile...

 It was very excited to paint tiny stones! I decided to use them for my leather bags! :) Stay tuned... ;-) #barbaleatherworks #barbaleatherstudio #leatherbag #handpainted #leatherclutch #painting #paint #colors #trend #instaart #art #leathercraft #handmade #instastyle #instafashion #draw #diy #boho #bohobag #drawing #mandala #zen #meditation #etsyseller #trend #handpaintedleatherclutch #SS15 #style #unique #fashionMesele şu, siz yaptığınız resmin taş üzerinde kalıcı olmasını istiyorsunuz. Bunun için ne çeşit boya kullanırsanız kullanın, taş boyama işiniz bittiğinde üzerini mutlaka şeffaf cilayla cilalayın. 


winsor newton sprey cila ile ilgili görsel sonucu

Şeffaf cilaların bir çok çeşidini ve birçok markasını kırtasiyelerde, sanatsal malzeme satan dükkanlarda, hobi marketlerde ve hatta nalburlarda bulabilirsiniz.

Kokusuz, parlak, mat, sprey, fırça ile sürülen...   

fırça geniş ile ilgili görsel sonucu

Bazen 'yumurta gibi' diye tanımladığımız pürüzsüz yüzeye sahip beyaz renkli taşlar bulabildiğiniz gibi, bazen de koyu renkli, şekilsiz taşlar da bulabilirsiniz. Eğer taşın dokusunun kalem ya da fırça ucunuza uygun olmadığını düşünüyorsanız yüzeyini akrilik boyayla boyayarak  boyamaya uygun bir zemin oluşturabilirsiniz.


130 Beğenme, 3 Yorum - Instagram'da BARBA LeatherWorks (@barbaleatherworks): "Genetik kodlarımı arıyorum çizgilerde... #aztec #aztecdesign #inca #aztek #stonepainting #mandala…"


Bu yazıda kendi boyadığım ve çalışmaktan çok keyif aldığım mandala tarzı desenlendirilmiş taşlara yer verdim ancak pinterestte taş boyama, painted stones, painted rocks olarak arama yaptığınızda ne çok boyama seçeneği olduğunu görebilirsiniz.


Günaydın! 😊 Duydum ki gözleri taş boyamalarımı arayanlar varmış. Bu paylaşım onlar için... 😀 #stonepainting #mandala #mandaladoodle #paintedstones #paintedrocks #painting #drawing #drawingart #flowers  #doodle #art #instaart #drawing #creative #paintingoftheday #drawingoftheday #sanat #çizim #grafik #taşboyama #hospitaldays #hastanegünleri


Tabii boyamaya taş ile başlayıp güzel sonuçlar almaya başladıktan sonra, 'Başka ne boyayabilirim?' sorusu kafada belirlemeye başlar. :) Deniz kabuğuna ne dersiniz? ;-)


Zamanı durdurmak diye bir şey var; 2015 yazını durdurdum, çerçeveleyip  astım. #handpainted #shell #stones #handpaintedshells #diy  #hobi #hobby #elyapımı #diyproje #denizkabuğu #taşboyama #elyapımıçerçeve #barbaleatherworks #barbaleatherstudio #instaart #pattern #paint #painting #art #draw #design #blue #drawing  #giftidea #meditation #mandala #zen #handmadeframe #doodle @arts_help


Ya da bir tava... :)


Eski çamlar bardak oldu diye bir söz vardır hani, eski tavalar da salonunuz için duvar süsü olamaz mı?  Şu sıralar elime geçeni boyuyorum. Bir önceki gönderide paylaştığım tuval  çalışmam tamamlandı, baş köşeye asıldı. Sipariş ettiğim boy boy tuvaller çalışılmak üzere sıraya girdi. Sonra çok tatlı bir küçük hanımın kendi elleriyle topladığı kaymak gibi taşlar @zynp_mrtzgl  ,eski kırık fotoğraf çerçeveleri, bakır tencereler, toprak kaplar ve daha pek çok sıradan malzeme sihirli dokunuş bek...
Bu tavanın boyama hikayesini buradan izleyebilirsiniz! 

Yeni hobi yazılarında buluşmak üzere...